Henkilöstö

Vastaanottomme tavoitteena on tarjota sinulle korkealaatuista suunterveydenhoitoa ilman pelkoa. Toivotamme sinut lämpimästi tervetulleeksi klinikallemme. Olemme sitoutuneet tekemään kaikkemme että hoitokäyntisi sujuisi mahdollisimman miellyttävästi.

Henkilökunta

 

Hammaslääkärit

Katariina Ahonen

0445455002
Katariina@hammashuippu.fi

Hoidan mielelläni kaikenikäsiä potilaita. Teen perushammashoitoja, sekä myös erikoisosaamista vaativaa hammashoitoa.

Erityisosaamisenani on suukirurgia ja teen laajasti kaikkea, perinteisistä hampaan poistoista aina implantti ja mikrokirurgiaan asti. Lisäksi olen jatkokouluttautunut botuliinipistoksiin, joita käytän mm. purennallisten kiputilojen ja migreenin hoitoon.

Marko Ahonen

0445455002
Marko@hammashuippu.fi

Kliinisenä erityisosaamisenani on uudella digitaalitekniikalla toteutetut keraamiset paikat, proteetiikka, purennan kuntoutukset, kalvo-oikominen ja esteettinen hammashoito.

Jatkokoulutan muita hammaslääkäreitä oman koulutusyrityksen kautta yli 200 tuntia vuodessa Suomessa ja ympäri maailmaa. Luennoin myös yliopistoissa digitaalitekniikan käytöstä hammashoidossa.

Tämän lisäksi tykkään tehdä perushammashoitoa ja hoitaa särkypotilaita.

Riikka Vikstedt
Riikka@hammashuippu.fi

Teen monipuolista kokonaishammashoitoa. Erityisosaamiseni ovat vaativat juurihoidot. Hoidan mielelläni myös särky- ja pelkopotilaita sekä lapsipotilaita. 

 

Ossi Vuola
Ossi@hammashuippu.fi

Hoidan kaikenikäisiä asiakkaita ja teen laajasti sekä perushammashoitoa että erikoisosaamista vaativaa hoitoa. 

Erityisosaamiseni on uudella digitaalitekniikalla tehdyt keraamiset paikat, proteettiset hoidot ja implanttihoidot. Teen myös suukirurgisia toimenpiteitä vaativista hampaanpoistoista implanttien asennukseen. 

Potilastyön lisäksi jatkokoulutan hammaslääkäreitä digitaalitekniikkoihin ympäri Suomea. 

Petri Venhomaa
Petri@hammashuippu.fi

Laaja-alaiset yleishammaslääkärin palvelut mm. esteettinen hoito, paikkaushoito, keraamiset paikat, kruunut, sillat, ienhoidot, juurihoidot, kirurgia ja implanttihoidot

Raita Pohjola
Raita@hammashuippu.fi

Teen monipuolisesti perushammashoitoa. Olen erityisesti kiinnostunut särky- ja pelkopotilaiden hoidosta sekä digitaalitekniikalla toteutetuista keraamisista kruunuista. Pyrin hoitotilanteessa rentoon, rauhalliseen ja potilasta kuuntelevaan tunnelmaan.

 

 

Suuhygienistit

Mira Neste
Mira@hammashuippu.fi

Suuhygienistin palvelut ja hampaiden valkaisut

 

 

Hammashoitajat

Heidi Piispanen
Info@hammashuippu.fi

Marjo Seppänen
Info@hammashuippu.fi

                  

Sari Hiittu
Info@hammashuippu.fi

                          

Laura Auvinen
Info@hammashuippu.fi

Vastaanottohenkilökunta

                 

Reetta Hartikainen
Toimisto@hammashuippu.fi

Elina Vataja
Info@hammashuippu.fi